Wymagane pliki do znakowania produktów

( grawerowanie i druk smyczy):

 

Corel Draw (wersja do 13), zamienione na krzywe

-  PDF, EPS, Ai ( jeśli nie ma corela, niskie wersje; wykorzystanie tych plików po konsultacji z
handlowcem)

-  jpg , bit mapa (wykorzystanie tych plików po konsultacji z handlowcem)

 

 

DRUKOWANIE SMYCZY :

Drukujemy w kolorach
wg wzornika Pantone Matching System C (PMS)

 

inne wzorniki kolorystyczne będą uwzględniane po konsulatacji i uzgodnieniu kolorów z handlowcem.

 

  mail:

biuro@feniks-feniks.pl

 telefon:

882 144 765; 882 144 766 

  

 W przypadku pytań, zapytań, wątpliwości nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji pon-pt w godz 8-16

 

ZADZWOŃ lub NAPISZ

 


 


 


GRAWEROWANIE SZKŁA

Grawerujemy na różnych wyrobach ze szkła, wykonujemy kieliszki ślubne, pamiątkowe kufle, dedykacje na butelkach ( pełnych !!! )  i wazonach, firmowe loga na szklankach. Grawerujemy także na lustrze.
Możemy wygrawerować prawie każdy rysunek - jednak nie grawerujemy zdjęć na szkle ( poniżej zdjęć podajemy informacje dlaczego grawerowania zdjęć raczej się nie podejmujemy ).


Grawerka na szkle ma zawsze biały kolor, ale ilość szczegółów możliwych do uzyskania jest znacznie mniejsza niż w wypadku druku.

 

przykłady:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kilka słów o grawerowaniu szkła :

Grawerowanie szkła jest bardzo interesującym przypadkiem grawerowania. Chociaż mówimy "grawerowanie" - to tak naprawdę przy użyciu lasera wcale nie grawerujemy, lecz "znakujemy" powierzchnię szkła.

Otóż, szkło w swej czystej postaci nie oddziaływuje zupełnie z promieniowaniem lasera CO2. Oddziałują natomiast miliony drobniutkich cząsteczek pary wodnej, powietrza i zanieczyszczeń uwięzione wewnątrz szkła w procesie produkcji.
Gdy promień lasera uderza w powierzchnię szkła, przenika do jego wnętrza i tuż pod powierzchnią natrafia na owe drobinki wtrąceń. Rozgrzewa je i powoduje gwałtowne ich rozszerzenie. One rozszerzając się powodują odpryskiwanie drobniutkich kawałeczków materiału z powierzchni szkła. Te odpryski powodują powstanie szorstkiej, chropowatej powierzchni o matowo-białej barwie.
Ponieważ te odpryski mają nieregularne kształty i są nieco większe od plamki lasera niemożliwe jest uzyskanie idealnie gładkiej i równej powierzchni, bardzo ostrych i czystych krawędzi grawerowanych znaków, cieniutkich linii, drobnych detali i punktów rastra.
Wszystkie te nierówności widać wyraźnie dopiero w dużym powiększeniu.
Na szczęście nikt nie patrzy przez lupę na grawerowane szkło, a w typowych zastosowaniach te niedokładności w niczym przeszkadzają.

    Trzeba jednak mieć świadomość, że nie każdy rysunek da się wygrawerować.

Jeżeli bardzo blisko siebie będzie położonych kilka punktów które dobrze wygrawerują się np. na pleksie, to na szkle zleją się one ze sobą ponieważ odprysk powstający wskutek działania lasera jest dużo większy niż średnica plamki lasera. Jeżeli mamy wygrawerować zdjęcie, to składa się ono z wielu pojedynczych punktów rastrowych. Jeżeli są one zbyt blisko, to zlewają się w nieczytelne plamy. Dlatego bardzo trudno jest wygrawerować małe zdjęcia. Najczęściej jest to niemożliwe. Dopiero znaczne powiększenie zdjęcia rozsunie grawerowane punkty na tyle daleko że nie zleją się ze sobą.

Z tego powodu staramy się nie grawerować zdjęć.

     

 

 

 
UŻYTE ZNAKI TOWAROWE LUB NAZWY HANDLOWE SĄ ZASTRZEŻONE NA RZECZ SWOICH WŁAŚCICIELI.
W NINIEJSZEJ PUBLIKACJI ZOSTAŁY ONE UŻYTE JEDYNIE DLA WSKAZANIA PRZEZNACZENIA OFEROWANYCH NOŚNIKÓW REKLAMY.